Zamówienia indywidualne

obraczkiIdeą, która przyświeca producentom ekskluzywnej biżuterii jest zaspokojenie potrzeb najbardziej wybrednych klientów. Naiwnym byłoby myśleć, że można to zrobić jedynie przez produkowanie choćby najlepszych, ale jednak serii biżuterii. Wiele osób, które pytają o biżuterię z najwyższej półki, ma wymagania tak sprecyzowane, że żaden z gotowych produktów nie jest w stanie zaspokoić ich oczekiwań. Wtedy pozostaje jedynie jedno rozwiązanie- zamówienie indywidualne.

Ma się rozumieć, że realizacja takie zamówienia musi potrwać i kosztuje też nie mało, ale umówmy się- jeśli ktoś chce kupić 1440-karatowy naszyjnik z pereł, nie będzie miało znaczenia, ile za niego zapłaci- czy będzie to cena katalogowa czy jakieś 10% więcej. Problem polega jednak na tym, że nie każdy producent biżuterii takie zamówienia przyjmuje. Często wiążą się one z dużymi problemami logistycznymi. Nie chodzi nawet o stworzenie projektu, bo ten można przygotować w kilka dni, ale później trzeba w odpowiedni sposób projekt ten zrealizować, a do tego potrzeba odpowiednich materiałów, a także ludzi, którzy będą mieli odpowiednie umiejętności.

Do realizacji zamówienia indywidualnego każda firma podchodzi inaczej, ale jedno jest wspólne- dbałość o detale i precyzja wykonania. Jeśli klient przychodzi już często z własnym projektem i jubiler zadeklaruje gotowość do jego wykonania nie może się później wycofać. Dotyczy to także ceny materiałów- wszystkie są strasznie drogie i gdyby wykonawca się wycofał, poniósłby podwójną stratę.

W zależności od stopnia złożoności projektu i czasu potrzebnego na obróbkę poszczególnych elementów, przygotowanie ekskluzywnej biżuterii na indywidualne zamówienie może potrwać nawet kilka tygodni. Jeśli natomiast chodzi o czas oczekiwania na cały komplet, może on sięgnąć nawet kwartału. Na pewno jednak warto czekać. Zwykle jednak nawet w przypadku bardziej skomplikowanych projektów, w ciągu dwóch czy trzech tygodni od wpłacenia zaliczki, przygotowana będzie wstępna wersja, która zostanie jeszcze wykończona i dopasowana rozmiarowo do wymogów zamawiającego i po około miesiącu, czasem półtora, można już odebrać nawet siedmioczęściowy zestaw ekskluzywnej biżuterii przygotowanej jedynie w jednym egzemplarzu, na nasze specjalne zamówienie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *