Nietypowe realizacje

bizuteria1 3Jednym z największych atutów ekskluzywnej biżuterii jest fakt, że producenci często decydują się wpleść w swoje projekty rozwiązania i motywy nietypowe, awangardowe, a nawet ekscentryczne i szokujące. Nie robią tego oczywiście przez przypadek- tu zresztą w ogóle na żadnym etapie niczego nie pozostawia się własnemu losowi.

Łatwość, z jaką projektanci wyrobów jubilerskich wplatają nietypowe motywy w swoje prace jest nadzwyczajna i często decyduje o być lub nie być całej kolekcji. Ludzie, którzy zainteresowani są kupnem ekskluzywnej biżuterii chcą nie tylko drogiego materiału i idealnego wykończenia, ale także niespotykanych w niczym innym w swojej sile emocji artystycznych, a więc nietypowych motywów.

Nikt nie kupi pierścionka za kilka tysięcy dolarów, jeśli będzie on wyglądał dokładnie tak samo, jak chińska tandeta za 10 zielonych. To jest oczywiste dla wszystkich, a szczególnie dla projektantów ekskluzywnej biżuterii.

Jednym z typowych zabiegów, który stosują oni, aby ich dzieła były lepiej widoczne, jest proste zwiększenie rozmiaru. Oczywiście, że kolczyki z niewielkimi perłami robią duże wrażenie, ale na pewno nie tak wielkie, jak naszyjnik z pereł o masie półtora tysiąca karatów. Swoją drogą, nawet noszenie czegoś takiego musi być sporym wysiłkiem.

Nietypowe realizacje, na które porywają się producenci biżuterii ekskluzywnej mogą jednak polegać na czymś jeszcze innym, na przykład wykorzystaniu nietypowych materiałów. Takie metale jak tytan albo złoto są ogólnie znane, jednak mało kto ma tytanową biżuterię. Jeśli zaś chodzi o złoto… Coś takiego jak białe złoto to znane jest każdemu (choć też mało kto ma), ale już o różowym, które ostatnio jest w modzie, nawet niewiele osób słyszało, jeśli się tematem biżuterii z bliska nie interesuje. Nie każdy też wie, że jednym z często stosowanych materiałów jest bursztyn. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby nie to, że chodzi o zielony bursztyn (choć bardziej pasowałaby do niego nazwa „zielonkawy”).

Nietypowe materiały, dziwne pomysły, krótkie serie. Wszystko to sprawia, że ekskluzywna biżuteria jest tak popularna mimo wysokiej ceny. Chodzi o atrybut piękna, którego nie da się niczym innym zastąpić właśnie dlatego, że wykorzystuje tak niezwykłe materiały i pomysły.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *