Najpopularniejsze motywy

bransoletkaPrzeglądu ekskluzywnej biżuterii można dokonywać pod kątem najchętniej kupowanych jej elementów, ale można też spojrzeć na coś zupełnie innego i to w dowolnej perspektywie czasowej, a mianowicie na to, jakie motywy podbijają serca klientów, a szczególnie klientek.

Żeby jednak panów nie zostawiać na uboczu, bo wszak i oni coraz częściej sięgają po ekskluzywną biżuterię, o nich najpierw zdań kilka. Panowie chętnie sięgają po motywy inspirowane klasycznymi, wyraźnymi liniami. Osobliwie ulubionym motywem jest… łebek od śruby, czyli wszystkie motywy oparte na kanwie sześciokąta foremnego, rzadziej innych wielokątów foremnych. Panowie, wbrew intuicji, wybierają często bardzo filigranowe, wręcz misterne konstrukcje. Nawiązują one swoim rysem często do najróżniejszych narzędzi i mechanizmów i prawdopodobnie to stanowi ich największa siłę.

W odróżnieniu od panów, panie raczej nie przepadają za kanciastymi formami. Kobiety wybierają zdecydowanie cienkie, lekkie i ażurowe konstrukcje oparte o motywy geometrii koła lub kwiatowe. Oczywiście nawiązania do kwiatu mogą być bardzo subtelne. Niekoniecznie chodzi od razu o zawieszki w kształcie realnych kwiatów, czasem są to pojedyncze elementy kwiatowe albo liście, albo w ogóle konstrukcje abstrakcyjne jedynie subiektywnie opisywane jako inspirowane motywami roślinnymi i kwiatowymi.

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, najpopularniejsze są proste motywy geometryczne. Wprawdzie w obu przypadkach chodzi o zupełnie inne figury, ale najpierw najwyraźniej oceniamy samą strukturę, a dopiero potem przyglądamy się niuansom motywów. Warto jednak zwrócić uwagę, że nawet ułożenie kamieni w pierścionkach nawiązuje do formy kwiatu: duży diament pośrodku i wianuszek mniejszych, albo szereg ułożonych na łuku, coraz mniejszych kamieni, nawiązujący specyfiką do liścia tulipanowego, czy mówiąc bardziej profesjonalnie roślin jednoliściennych.

Geometria przewijała się zresztą w biżuterii od zawsze. Zmieniały się kształty, znaczenia, formy, ale niezmiennie ludzi najwyraźniej pasjonował świat idealnych kształtów i to do tego stopnia, że stał się częścią świata mody, jednego z najwspanialszych osiągnięć ludzkości od czasu okiełznania ognia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *