Najpopularniejsze elementy biżuterii

pierscionek1Wiadomo, że w ramach produkcji biżuterii ekskluzywnej, producenci ograniczają się zwykle do krótkich serii. Skąd jednak wiedzą, ile przygotować pierścionków, ile naszyjników, wisiorków, kolczyków, kolii, diademów- słowem- każdego typu biżuterii w danym wzorze? Mówiąc najprościej, ze swoich wcześniejszych doświadczeń.

Ta lista, która została przed chwilą przedstawiona, to zaledwie początek bardzo długiej listy wszystkich możliwych elementów. Ważne jest jednak nie tylko to, ile tak naprawdę różnych przedmiotów może wyprodukować jubiler, ale które z nich będą cieszyły się największą popularnością.

Każdy, kto powie, że najpopularniejszym przedmiotem jest pierścionek, pomyli się. Pierścionek to odpowiedź, którą podają zwykle panowie, którzy raz, że nieszczególnie się na wszystkich biżuteryjnych niuansach wyznają, a dwa, patrzą na pierścionki głównie z perspektywy pierścionków zaręczynowych. Okazuje się jednak, że najchętniej wybierane są nie pierścionki, ale kolczyki.

Tu warto się na chwilę zatrzymać i opowiedzieć o jednym z ciekawszych źródeł ich popularności. Są nim mianowicie seriale telewizyjne. Nie tylko polscy producenci, ale także ludzie filmu na całym świcie często, kiedy kreują postaci kobiece, starają się budować je między innymi poprzez odpowiednią biżuterię, a że konstrukcja filmu często wymusza pokazywanie twarzy aktorek, naturalnym jest, że silnie akcentowanym elementem biżuterii będą kolczyki. Zresztą modą serialową inspirowanych jest wiele aktualnie produkowanych kolekcji ekskluzywnej biżuterii.

Po kolczykach rzeczywiście są pierścionki, a tuż za nimi, równie niemal dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju bransoletki. Oczywiście producenci biżuterii wprowadzają tu o wiele dokładniejszy podział, ale my zadowolimy się tym. Bransoletki, szczególnie w kolekcjach letnich, stanowią bardzo duży odsetek produkcji. Nierzadko zdarza się, że jest to najbardziej zmienny i produkowany w największej ilości wersji element całej kolekcji.

Takie dane stanowią dla producentów ekskluzywnej biżuterii ważne wskazówki co do przewidywania trendów w zainteresowaniu poszczególnymi produktami. To ważne, ponieważ na rynku nie może być za dużo dóbr luksusowych, do których zdecydowanie należą co droższe kolekcje biżuterii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *