Moda codzienna

bizuteria 2W powszechnym rozumienia słowa „ekskluzywny” jest coś, co każe zakładać, że ekskluzywna biżuteria jest elementem stroju pasującym tylko do specjalnych kreacji. Takie podejście nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym, bo biżuteria pasuje przecież do wszystkiego, choć oczywiście nie każda.

Biżuteria ekskluzywna nie jest od przedstawionej wyżej zasady żadnym wyjątkiem. Oczywiście każdy, kto na jej zakup może sobie pozwolić, najpierw zwykle kupi komplet psujący do ubioru na jakieś wyjątkowe okazje: panie do sukni ślubnej, panowie do fraków. To nawet logiczne, jednak producenci biżuterii dokładają wszelkich starań, aby ekskluzywna biżuteria stała się elementem nie tylko stroju na specjalne okazje, ale aby znalazła swoje miejsce w codziennych czynnościach.

Dość ambitnie i dynamicznie rozwija się segment biżuterii office, czyli przeznaczonej głównie dla osób pracujących w biurach: formalnej, ale nieco lżejszej i subtelniejszej niż biżuteria do kreacji wieczorowych. Nie można jednak w żaden jednoznaczny sposób opisać takich kolekcji, a to ze względu na ich różnorodność. Część serii będzie bardziej wyrazista od innych, niektóre będą korzystały z klasycznych motywów zdobniczych, w innych producenci postawią raczej na nowoczesne wzornictwo. W przeważającej części segmentu office wśród biżuterii ekskluzywnej stosowane są raczej tradycyjne materiały, ale to też nie jest żelazną zasadą i można znaleźć takie, gdzie właściwie wszystkie reguły wyznaczone do tej pory zostały złamane.

Ekskluzywna biżuteria to także biżuteria przeznaczona do codziennych nieoficjalnych ubrań. Oczywiście tutaj dominują lżejsze, bardziej funkcjonalne motywy, ale ekskluzywna biżuteria z tego segmentu jest dość mocno zróżnicowana, aby odpowiadała mnogości przyzwyczajeń potencjalnych nabywców. Wiele serii tu jest projektowanych na jednej desce dla mężczyzn i kobiet. Powstają tu projekty proste, zwykle opierające się na nowoczesnych materiałach i nowatorskim, ale funkcjonalnym zdobnictwie. Właśnie z tego segmentu wzięły się zastosowania w innych dla szeroko dziś rozpowszechnionej ceramiki albo stali szlachetnej i tytanu, które to materiały dziś stanowią podstawowy warsztat każdej pracowni biżuterii ekskluzywnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *