Komplety ekskluzywnej biżuterii

kolekcja-perelBiżuteria ekskluzywna jest niezastąpionym dodatkiem na każdą okazję. Jednak kupowanie pojedynczych elementów prowadzi zwykle do tego, że nic do niczego nie pasuje, ani poszczególne elementy biżuterii do siebie, ani żaden z nich do jakiejkolwiek kreacji.

Dlatego też bardzo dużą popularnością cieszą się komplety ekskluzywnej biżuterii. Początkowo w kompletach była sprzedawana biżuteria z segmentu ekonomicznego, ale później, wraz ze wzrostem zainteresowania biżuterią ekskluzywną, również ona powstawała całymi seriami i rozpoczęła się sprzedaż kompletów.

Oczywiście koszt zakupu kompletu ekskluzywnej biżuterii jest bardzo wysoki, ale jej producenci dbają o to, żeby była to oferta atrakcyjna w porównaniu z opcją zakupu poszczególnych elementów oddzielnie. Komplety takie mogą składać się z różnej ilości elementów. Tańsze obejmują na przykład pierścionek i kolczyki albo pierścionek i naszyjnik, natomiast pełny zestaw, w zależności od producenta i serii, może składać się nawet z kilkunastu niezależnych elementów.

Serie ekskluzywnej biżuterii są przeznaczone dla najbogatszych klientów. Często też powstają komplety łączące biżuterię męską i damską, dzięki czemu koszty zakupu spadają jeszcze bardziej, niż gdyby wszystkie elementy były kupowane oddzielnie, natomiast obie osoby otrzymują wysokiej klasy biżuterię renomowanych firm.

Komplety ekskluzywnej biżuterii zwykle są tworami nieformalnymi. W segmencie ekonomicznym cały komplet jest wspólnie pakowany i sprzedawany jako jeden produkt. W segmencie biżuterii ekskluzywnej już tak nie jest. Zazwyczaj komplety są po prostu dostosowanymi do indywidualnych potrzeb klientów seriami, których poszczególne elementy można jednak kupić oddzielnie. Jest to jakby jedna linia projektowa, spójna wewnętrzną stylistyką, natomiast dość szeroka, jeśli chodzi o wybór produktów, które dodatkowo połączone są ofertami zniżkowymi przy zakupie więcej niż jednego elementu.

Komplety ekskluzywnej biżuterii pojawiają się jednak, wzorem segmentu ekonomicznego, jako jeden produkt, jednak w takiej sytuacji oczywiście nawet jakość opakowania świadczy o tym, że dawno już przekroczyliśmy granicę segmentu ekonomicznego i wkroczyliśmy na teren luksusu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *