Ekskluzywna biżuteria dla mężczyzn

krzyzyk-na-lancuszkuZwykle mówiąc o biżuterii każdy ma na myśli pierścionki, obrączki, naszyjniki albo inne elementy biżuterii przeznaczone zdecydowanie dla kobiet. Jednak mężczyźni również potrzebują biżuterii, zresztą nie mniej specyficznej niż ta kobieca. Biżuteria nie tylko nie przekreśla prawdziwie męskiego wizerunku, ale służy jego wzbogaceniu i pogłębieniu.

Wprawdzie gdzieś tam jeszcze cały czas pokutuje stereotyp mięśniaka, ale i on powoli odchodzi w niepamięć, a jego miejsce zajmuje wyobrażenie mężczyzny- już nie „faceta”- z klasą, dbającego o siebie, wyglądającego nienagannie w każdej sytuacji. Biżuteria męska ma w tym pomagać.

Na liście męskiej biżuterii, jaką można stworzyć przeglądając katalogi znanych marek, królują oczywiście obrączki, sygnety, łańcuszki, ale także spinki do krawatów i mankietów. Oczywiście można tam znaleźć również bardziej egzotyczne propozycje, takie jak kolczyki do piercingu albo wszelkiego rodzaju bransoletki. W praktyce jednak styl mężczyzny określają, w zakresie biżuterii, trzy atrybuty: spinki do krawata oraz mankietów i zegarek. Wszystkie one znajdują się praktycznie w każdym sklepie jubilerskim, ale jakość, która je charakteryzuje może być bardzo różna.

Ekskluzywna biżuteria męska ma podkreślać najważniejsze zalety męskiego charakteru: zdecydowanie, powagę i tak pożądany przez mężczyzn prestiż. Stąd taki, a nie inny dobór materiałów: ceramika, stal szlachetna, niektóre gatunki szlachetnych i półszlachetnych kamieni.

Katalogi męskiej biżuterii mogą nas utwierdzić w przekonaniu, że diament jest już przyjacielem nie tylko kobiety. Oczywiście biżuteria męska często jest projektowana w łączności z damską, tak, aby oba zestawy stanowiły jedną, spójną tematycznie serię, dzięki czemu i kobieta, i mężczyzna, mogą cechować się taką samą wysublimowaną elegancją oraz nienagannym stylem.

Ekskluzywna biżuteria dla mężczyzn nie jest wciąż tak samo powszechna jak biżuteria dla kobiet. Wielu mężczyzn cały czas nie dba o siebie właściwie, nie korzystając z nowoczesnej biżuterii, albo lekceważąc ją. Zatwardziałe łączenie słów biżuteria i kobieta przynosi tylko złe skutki. Zresztą- jeśli biżuteria ma być jednym ze znaków dbałości o siebie, nie ma chyba żadnego powodu, dla którego powinna kojarzyć się wyłącznie z płcią piękną.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *