Diament, najdroższy z kamieni

bransoletka-z-diamentamiBiżuteria ekskluzywna nie może istnieć bez diamentów. Wprawdzie jest to tylko odmiana węgla, pospolitego skądinąd pierwiastka, ale w postaci diamentów znajduje się go niezwykle rzadko, tylko w niektórych miejscach na świecie, a i tam zwykle są to kryształki bardzo niewielkie. Mimo tego, a może właśnie dlatego, diament i słowo „ekskluzywny” są ze sobą nierozerwalnie związane.

Kreacje, nie tylko zresztą te wieczorowe, i nie tylko kobiece, bez diamentów pojawiają się rzadko. O ile jeszcze męska biżuteria nie jest aż tak ściśle związana z tymi kamieniami, o tyle dla kobiet jedynym dylematem może być wybór między perłą i diamentami.

Diamenty od bardzo dawna są symbolem luksusu, a media tylko nakręcają rynek diamentów. Transmisje z gali wręczenia najważniejszych nagród filmowych, a nawet tabloidy piszące niewarte sekundy uwagi reportaże o tym, jak to mała gwiazdka upuszcza telefon, pokazują najbardziej znane kobiety mediów w naszyjnikach z pereł i dodatkach z diamentami. Wartość zdobnicza diamentów jest tak duża, że już nie tylko pierścionki są nimi ozdabiane. Diamenty wykorzystywane są także do wykończeń torebek oraz pasków i innych dodatków, a jeden z  producentów wyprodukował nawet telefon w obudowie wysadzanej diamentami.

Marylin Monroe śpiewała o diamentach, najlepszych przyjaciołach kobiety, a i dziś gwiazdy mniejszego i większego formatu często nie pokazują się nigdzie bez choćby najdrobniejszego diamencika.

Ekskluzywna biżuteria z diamentami jest dostępna jednak nie tylko dla gwiazd wielkiego i małego ekranu. Pierścionki czy kolczyki oraz naszyjniki z diamentami dostępne są w zasadzie w każdym ważniejszym salonie jubilerskim. Wiele z nich wykonywanych jest jedynie na specjalne zamówienia, a bardzo często zamawiające przedstawiają własne projekty diamentowej biżuterii.

W przypadku biżuterii dla mężczyzn diamenty pojawiają się rzadziej, zwykle w równie doborowym towarzystwie platyny albo cennej stali szlachetnej. Jeśli w przypadku biżuterii dla kobiet diamenty zwykle, jeśli się pojawiają, grają pierwsze skrzypce, to u mężczyzn diament jest detalem wykończeniowym, choć oczywiście wyraźnie dodającym stylu. Te różnice stylistyczne nie oznaczają jednak, że popularność diamentów wśród mężczyzn jest mniejsza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *