Biżuterie ekskluzywna do ślubu

bizuteria-slubnaNa co dzień nie każdy może sobie pozwolić na zakup ekskluzywnej biżuterii. Są jednak takie chwile w życiu, kiedy nasze możliwości muszą być większe, bo i okazja nie jest byle jaka. Oczywiście na pierwszym miejscu listy takich okazji zawsze jest ślub i wesele. Spora część linii ekskluzywnej biżuterii adresowana jest właśnie do nowożeńców w dniu ich największego święta.

Klasycznym przykładem są obrączki. Najbardziej tradycyjne, gładkie, wykonane ze złota, same w sobie są już ekskluzywne, jednak wcale nie stanowią szczytu możliwości jubilera. W poradnikach ślubnych można znaleźć bardzo wiele wskazówek dotyczących wyboru obrączek. Część z nich dotyczy symboliki materiału. Najczęściej wykorzystywane są platyna, złoto, srebro, a ostatnio także stal szlachetna i tytan. Każdy z tych materiałów am swoją symbolikę, a żaden z nich nie jest powszechnie wykorzystywany, wszystkie więc obrączki można określić mianem ekskluzywnych. Prawdziwą ekstrawagancją jest jednak wybór bardziej złożonego wzoru powierzchni, a także łączenie kilku różnych materiałów tak, aby powstała na przykład obrączka tytanowo- srebrno- złota. Takie projekty nie znajdują się w każdym katalogu jubilerskim. Jedynie wybrane firmy mogą poszczycić się umiejętnością wyrobu takich miniaturowych dzieł sztuki.

Obrączki jednak nie są jedynym elementem biżuterii ślubnej. Panna młoda zwykle ma jeszcze kolczyki, bransoletki, naszyjniki albo inne dodatki, natomiast pan młody obowiązkowo spinki do mankietów, rzadziej spinkę do krawata. Wszystkie te dodatki zwykle projektowane są wspólnie, dzięki czemu kolekcje męskie i żeńskie stanowią pewną spójną stylistycznie całość. Oczywiście nie ma przymusu, aby oboje młodzi korzystali z usług tego samego jubilera, ale zwykle tak właśnie jest. Ekskluzywna biżuteria ślubna ma podnosić rangę uroczystości, zwiększać prestiż zaślubin, a także dawać wyraźnie do zrozumienia, że jest to dzień bogactwa- uczuciowego, ale też nie tylko, jak zresztą większość okazji do świętowania.

Biżuteria do ślubu, zwłaszcza w przypadku kobiet, jest elementem, którego wyboru często dokonuje się razem z dodatkami. To dzięki dopasowaniu wszystkich elementów uzyskuje się najlepszy efekt. Sama biżuteria nie jest w stanie wszystkiego załatwić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *